ico mail ivona@clikla.cz ico phone +420 604 225 467

Další novela delegovaného aktu, jímž se provádí celní kodex Unie, změkčila podmínky pro snížení úrovně souborné jistoty nebo pro zproštění povinnosti jistotu poskytnout.

Konkrétně ruší podmínku "žadatel je schopen prokázat, že disponuje dostatečnými finančními prostředky ke splnění svých závazků ve vztahu k té části referenční částky, která není kryta jistotou". Celní úřad by tak měl zohlednit schopnost firmy uhradit celní dluh, aniž by se omezil na dostupnost potřebné likvidity.

Dovozci v ČR ale čekají především na novelu českého celního zákona, která spolehlivým plátcům zruší povinnost zajištění "potenciální" DPH ve zvláštních režimech (kromě tranzitu) a v dočasných skladech. Na tuto novelu si budeme muset počkat minimálně do ledna 2019, neboť byla teprve v červnu předložena vládou do poslanecké sněmovny.  


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/175532/virtual/www/plugins/acymailing/tagcontent/tagcontent.php on line 1228